از خواص انجیر خشک چه می دانید؟ | طب ایرانی

از خواص انجیر خشک چه میدونید؟

از جمله فواید و خواص انجیر خشک اینه که انجیر خشک دلیل افزایش قوای جسمی می شه. از دیگر خواص انجیر خشک که میشه گفت اینه که از انجیر خشک میشه واسه درمان و پیشگیری از یبوست استفاده کرد. وجود گوگرد در انجیر خشک باعث ازدیاد مو شده و از ریزش اون جلوگیری کرده و شوره سر رو درمان می کنه.

 

 

انجیر خشک نسبت به انجیر تازه ۵ برابر بیشتر کالرى داره. در هر ۱۰۰ گرم انجیر خشک، ۲۴۹ کالری، ۳/۳ گرم پروتئین، ۹/۰ گرم چربی، ۶۹ گرم کربوهیدرات و ۶/۵ گرم فیبر هست.

 

 

فایده های درمانی انجیر خشک

 

انجیر خشک خواص زیادی داره که میشه به این موارد اشاره کرد:- جوشونده انجیر خشک درمان کننده التهاب مجاری دستگاه تنفسی، کلیه، ذات الریه، سرخک، مخملک و آبله س.- یکی از فواید و خواص انجیر خشک اینه که جوشونده

 

غلیظ انجیر خشک واسه رفع سرماخوردگی خیلی خوبه و غرغره کردن اون گلودرد رو برطرف می کنه- از جمله از خواص انجیر خشک که میشه گفت اینه که انجیر خشک واسه درمان سوءهاضمه خوبه و هم اینکه انجیر خشک

 

درمان کننده نفخ و باد معده مى ‏باشه.- واسه نابود کردن بوی بد دهن میشه از انجیر خشک استفاده کرد- یکی از خواص دارویی انجیر خشک اینه که مخلوط انجیر خشک با عسل در آرامش زخم معده خیلی خوبه.

 

انجیر خشک باعث تقویت قوای جسمی می شه

 

از جمله فواید و خواص انجیر خشک اینه که این میوه دلیل افزایش قوای جسمی می شه. به دلیل آهن موجود در انجیر خشک به آدمایی که با مشکل خون رسانی در بدن مواجه هستن پیشنهاد می شه روزی ده عدد انجیر خشک بخورند. آدمایی که از دید جسمی ضعیف هستن.

 

خوردن انجیر خشک بسیار مؤثره حتی انجیر خشک به دلیل دارا بودن ویتامینای موجود واسه خیلی از مشکلات شامل یبوست، زخم معده، رفع تشنگی، عفونت ریه، تب، سرفه، اعصاب و سینه درد خیلی خوبه.از دیگر خواص انجیر خشک که میشه گفت اینه

 

که انجیر خشک چاق کننده بوده، ملین و کاهنده خشمه. انجیر خشک واسه بهبود درد و خشونت سینه، تکرر ادرار خوبه، هم اینکه انجیر خشک تقویت کننده کبد هم هستش. انجیر خشک همراه با بادام و پسته، افزاینده قدرت تعقل و مقوی بدنای ضعیفه.

 

 

خواص انجیر خشک واسه افراد گرفتار به کم خونی

 

انجیر خشک شامل مقادیر زیادی آهن و ویتامین C هستش؛ مخلوطی از این دو ماده مغذی، انجیر خشک رو به یه میوه فوق العاده واسه کم خونا مخصوصا افراد گرفتار به کم خونی فقرآهن تبدیل کرده.از طرفی انجیر خشک به خاطر داشتن قند فراوون

 

باعث فعالیت سلولا و تولید انرژی زیاد در بدن هم می شه، همون چیزی که معمولا کم خونا از اون شاکی هستن. ۵۰ درصد انجیر خشک رو قند تشکیل میده. هم اینکه منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، کلسیم، فسفر و ویتامینای C , B , A هستش.

 

فواید و خواص انجیر خشک واسه درمان یبوست

 

از فایده های درمانی انجیر خشک که میشه گفت اینه که از انجیر خشک واسه درمان و پیشکیری از یبوست میشه استفاده کرد. در واقع انجیر خشک خیسانده در آب یا شیر، موثرترین درمان واسه رفع یبوست است. فیبر موجود در انجیر خشک به کارکرد سالم روده کمک می کنه؛ این عمل مانع بروز یبوست می شه. واسه رفع یبوست ۱۰ عدد انجیر خشک رو خوب شسته و در ظرف آبی بخیسانید و صبح ناشتا بخورین.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *