از خواص این چند نوع چای چه می دانید؟ | سبزیجات

به گزارش ایران ناز یه فنجون چای داغ، نوشیدنی مناسبی واسه آرامش درد گلو یاگرم شدن تو یه شب سرد زمستانیه. اما بعضی از چایا واسه انجام کارای دیگه هم عالی هستن. مثلا شما می تونین از خواص چای ها واسه کاهش وزن خود استفاده کنین. در این مقاله می خوایم ۵ مورد از بهترین چایای لاغر کننده رو معرفی کنیم.

 

هر کدوم از این چایا دارای خواص جادویی هستن و می تونن هورمونای افزایش اشتها رو سرکوب کنن. هم اینکه نوشیدن این چایا واسه سلامت قلب شما به درد بخور خواهد و از بروز بیماریای قلبی و دیابت جلوگیری می کنه.نوشیدن چای سبز می تونه سلولای چربی رو نابود کنه. قبل از انجام تمرینات ورزشی، شما می تونین تاثیر چربی سوزی ورزش رو با نوشیدن چای سبز زیاد کنین. تحقیقات گذشته نشون میده،

 

 

آدمایی که روزانه ۴ الی ۵ فنجون چای سبز رو به تمرینات ورزشی خود اضافه کردن، تقریبا ۴ الی ۵ کیلوگرم بیشتر از بقیه افراد وزن کم کردن.به خاطر ترکیباتی به نام کاتچین که در چای سبز هست، چربی شکم می تونه کاهش پیدا کنه.این چای می تونه متابولیسم بدن رو زیاد کنه.

 

اولانگ یه نام چینی واسه اژدهای مشکی س. چای اولانگ هم مثل چای سبز با کاتچینای بسیاری پر شده و می تونه روند کاهش وزن رو با افزایش متابولیسم تسریع کنه.تحقیقات انجام شده در چین نشون میده آدمایی که به طور منظم از چای اولانگ استفاده می کنن، کاهش وزن بیشتری دارن.

 

 

شما می تونین یه قوری بزرگ رو با برگای نعناع پر کنین و از اون واسه کاهش وزن خود استفاده کنین. در حالیکه بعضی از بوها و عطرها می تونه باعث تحریک اشتها شه، یه سریای دیگه می تونن اشتها رو سرکوب کنن. تحقیقات انجام شده نشون میده آدمایی که هر دو ساعت بوی نعناع رو استشمام می کنن،

 

هر ماه به صورت میانگین ۲.۲ کیلوگرم وزن خود رو از دست میدن. هم اینکه می تونین چند قطره روغن نعناع رو روی بالش خود بریزین تا از امتیازات اون خوب بهره مند شید.این چای از تشکیل سلولای چربی جدید جلوگیری می کنه. چای سفید به صورت طبیعی خشکه بخاطر این کمتر از بقیه موارد فرآوری و پردازش می شه. این چای پر از آنتی اکسیدان های مختلفیه.

 

 

تحقیقات منتشر شده در مجله تغذیه و متابولیسم نشون میده که چای سفید می تونه به طور همزمان لیپولیز (شکستن چربیا) رو زیاد کنه و از تشکیل سلولای چربی جلوگیری کنه. اینکار معمولا به خاطر وجود موادیه که فعالیت خیلی بالایی روی سلولای چربی آدم دارن.این چای هورمونای ذخیره کننده چربی رو تنظیم می کنه. از برگای این گیاه واسه ساخت چای استفاده می شه. این گیاه به طور انحصاری در نزدیکی کیپ تاون آفریقای جنوبی رشد می کنه.

 

چیزی که این چای رو واسه کاهش چربی های شکمی عالی کرده اینه که دارای یه فلاونوئید منحصر به فرد و قوی به نام Aspalathinه. تحقیقات نشون میده که این ترکیب می تونه هورمونای استرسی که باعث افزایش گرسنگی و ذخیره سازی چربی می شه و به پرفشاری خون، سندروم متابولیک، بیماریای قلبی-عروقی و دیابت ربط داره رو کم کنه. شما می تونین با نوشیدن این چای از امتیازات خیلی زیاد اون بهره مند شید.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *