از خواص باورنکردنی روغن ماهی چه می دانید؟ | سبزیجات

به گزارش ایران ناز مصرف مکملای روغن ماهی (اسیدهای چرب امگا- ۳) به درمان بیماریای لثه کمک می کنه. بیماریای لثه مخصوصا التهاب بافتای دور و بر دندانا در بیشتر از نصف بزرگسالان مشاهده می شه. این مریضی خطر سکته و بقیه مشکلات قلبی رو زیاد می کنه.

 

محققان استرالیایی اثر مکملای روغن ماهی رو به عنوان یه درمان کمکی در بیماریای لثه مورد بررسی قرار دادن و یافته های جالبی گرفتن. یافته های این مطالعه نشون داده که  مصرف روغن ماهی موجب بهبود علایم بالینی بیماران گرفتار به التهاب لثه می شه.

 

 

محققان پیشنهاد می کنن که واسه برخورداری از اثرات به درد بخور اسیدهای چرب امگا- ۳ از جمله سلامت قلب و عروق، سلامت روان و هم اینکه کمک به درمان بیماریای لثه از ماهیای چرب در رژیم غذایی خود استفاده بکنین. اندازه امگا- ۳ پیشنهاد شده

 

واسه بزرگسالان ۵۰۰ میلی گرم در روزه و این مقدار امگا- ۳ از راه مصرف ماهی های چرب  (مانند سالمون و قزل آلا) دو بار در هفته تامین می شه. اگه ماهی نمی خورید می تونین تحت نظر دکتر یا متخصص تغذیه از مکملای روغن ماهی استفاده بکنین.

 

 

مصرف روغن ماهی مشکلات خطرناکی به همراه نداره. امگا- ۳ در دوزهای بسیار بالا و بیشتر از نیاز روزانه ممکنه موجب تاخیر در زمان بستن خون و بعضی وقتا هم احساس ناراحتی در معده شه. آدمایی که از داروهای رقیق کننده

 

خون مانند آسپرین و وارفارین استفاده می کنن، بهتره قبل از مصرف مکملای روغن ماهی با دکتر مشورت کنن و از راهنمایی ایشون استفاده کنن.

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *