از خواص باورنکردنی روغن نارگیل چه می دانید؟! | سبزیجات

روغن نارگیل یکی از پرخاصیت ترین روغنای هست. روغن نارگیل به واسطه توانایی خود در تقویت آبرسانی و تزریق آنتی اکسیدان های مغذی به پوست از مواد پر مصرف در صنعت زیبایی حساب می شه. اما تواناییا و ویژگیای این ماده به درد بخور در مورد زیبایی و سلامت فقط به مرطوب کردن پوست محدود نمی شه.

 

در ادامه می خوایم شما رو هر چی بیشتر با فواید درمانی عجیب روغن نارگیل آشنا کنیم.روغن نارگیل اندازه سوخت و ساز رو با تحریک غده تیروئید سریعتر می کنه. روغن نارگیل پر از اسیدهای چرب زنجیره متوسطه که غده تیروئید تنبل رو فعال میسازن.

 

تحقیقات جور واجور نشون دادن که اسیدهای چرب زنجیره متوسط می تونن اندازه سوخت و ساز در بدن آدم رو تا ۴۸ درصد زیاد کنن. اثر تقویت سوخت و ساز این تری گلیسیریدها می تونه تا ۲۴ ساعت دووم بیاره. روغن نارگیل به افزایش اندازه سوخت و ساز در بدن افراد چاق تا ۶۵ درصد کمک می کنه.

 

 

با اضافه کردن مقدار کمی روغن نارگیل به رژیم غذایی خود می تونین تبدیل چربیای ذخیره شده به انرژی رو سرعت بخشیده و به روند کاهش وزن کمک کنین.کاندیدا آلبیکنس باکتریایی هستن که موجب عفونت مخمری می شن. این میکروبا در دستگاه گوارش به تعداد قابل کنترل وجود دارن. اما رشد زیادتر از اندازه کاندیدا آلبیکنس به عفونت مخمری منجر می شن.

 

این مریضی نوعای جورواجور مشکلات سلامت از جمله مشکلات گوارشی، التهاب پوست، قرمزی پوست و خارش واژن رو موجب می شه.روغن نارگیل با تنظیم تعداد کاندیدا آلبیکنس در بدن آدم به درمان عفونت مخمری کمک می کنه. این روغن پر از کاپریلیک اسیده. کاپریلیک اسید ماده ای شیمیاییه که کاندیدا آلبیکنس رو نابود می کنه.

 

روغن نارگیل شامل ویژگیای ضد قارچی،ضد باکتری، و ضد ویروسیه و از این رو، سیستم ایمنی بدن رو تقویت می کنه.روغن نارگیل خطر دچار شدن به مریضی دیابت رو با کم شدن هوس خوردن مواد غذایی و طولانی تر ساختن مدت زمان احساس سیری کم می کنه. اسیدهای چرب زنجیره متوسط موجود در روغن نارگیل اندازه سوخت و ساز رو در بدن تسریع می کنن،

 

در شرایطی که احساس سیری رو هم بهتر می کنن. با کسب رضایت کامل از وعده غذایی مصرف شده، احتمال کمتری داره تا در طول روز واسه خوردن مواد غذایی پر از کالری وسوسه شید.علاوه بر این، روغن نارگیل سطح انسولین رو در جریان خون افزایش نمی ده. وقتی که سطح انسولین خون تنظیم می شه،

 

 

شما هوس و میل شدید واسه خوردن که می تونه به پرخوری منجر شه رو تجربه نمی کنین. روغن نارگیل با بهبود ترشح انسولین، سطح گلوکز خون رو هم کنترل می کنه. می دونستین روغن نارگیل به تقویت قلب و مراقبت از بیماریای قلبی و عروقی کمک می کنه؟ هر چند روغن نارگیل شامل چربیای اشباعه

 

اما این چربیا اثر منفی بر قلب ندارن. روغن نارگیل شامل لوریک اسیده که سطح کلسترول خوب در خون رو زیاد می کنه. این شرایط ایجاد کننده تبدیل پرگننولون (Pregnenolone) می شه که یه ماده شیمیایی مهم و پشتیبان تولید هورمونه.تحقیقات نشون دادن، آدمایی که به طور منظم روغن نارگیل مصرف می کنن احتمال کمتری داره

 

از مریضی قلبی رنج ببرن.بدیش اینه، بعضی مواد مغذی به طور کامل جذب بدن آدم نمی شن. از جمله این مواد مغذی میشه به ویتامین E، بتا کاروتن، لوتئین، و زیگزانتین اشاره کرد. روغن نارگیل به جذب هر چی بهتر مواد مغذی محلول در روغن کمک می کنه. روغن نارگیل شامل سطوح بالایی از اسیدهای چرب زنجیره متوسطه که چربیایی با توانایی کمک به آسون کردن روند گوارش، بهبود سلامت کبد، و افزایش فواید سلامت کاروتنوئیدها حساب می شن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *