از خواص بوی کباب چه می دانید ! ؟ | طب ایرانی

میدونید بوی کباب چه خواصی داره؟

  تا بحال بوی کباب براتون لذتبخش نبوده و شما رو به خوردن غذا تشویق نکرده تلاش کنین بوی اونو هنگام طبخ استشمام کنین چون مقوی قلب و قوای بدنیه!

رئیس مرکز تحقیقات کار آزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه تماشاگر گفت: بوی کباب بسیار مقوی قوای بدنه، پس بهتره افراد هفته ای یه بار چند تیکه گوشت راسته رو کباب کنن و اول بوی اونو به مشام بکشن, بعد اونو مصرف کنن.

محسن ناصری درباره وزن ایده ال گفت: بدیش اینه امروزه وزن متناسب از دیدگاه زنان مانکنای آمریکایی هستن.
به گفته ایشون وزن ایده ال وزنیه که صحت و سلامتی در اون به حداکثره. ما یه سرو داریم یه چنار؛ پس هیکل و تناسب بدن افراد با هم فرق داره, آدما از همدیگه جدا از هم هستن.

رئیس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه تماشاگر اضافه کرد: خیلی از زنان خود رو با بقیه مقایسه می کنن و گرفتار افراد شیاد واسه لاغر شدن و رسیدن به وزن ایده ال از نگاه خودشون می افتن.

ناصری ادامه داد: یکی از عوامل مریض شدن و اضافه وزن؛ پُرشدن رگای خونی از مواد زائد یعنی به هم خوردن رابطه ظرف و مظروف که کاهش غذا یا کاهش کمیت یا کاهش کیفیته، پس راه رفع اون؛ امتلاء بدن از مواد زائده.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: بعضی از افراد باید غذای با کیفیت مصرف کنن مانند آدمایی که معده های ضعیفی دارن, این افراد باید غذای با کیفیت و با حجم کم مصرف کنن چون که معده توانایی هضم غذاهای سنگین رو نداره.

رئیس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه تماشاگر گفت: مصرف غذاهای سبک مانند آب گوشت جفت و جور شده از مرغ خونگی یا گوشت گوسفند و تلیت کردن بسیار به تقویت بدن کمک می کنه و میشه کمی زعفران و چند عدد بادام هم بهش اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفتن.

ناصری اعلام کرد: بوی کباب بسیار مقوی قوای بدنه و بهتره افراد هفته ای یه بار چند تیکه گوشت راسته رو کباب کنن و اول بوی اونو به مشام بکشن, بعد اونو مصرف کنن چون بوی کباب قلب رو تقویت می کنه البته باید کباب از راسته گوسفند باشه.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *