از خواص بی نظیر آلبالو بدانید!! | سبزیجات

به گزارش ایران ناز آلبالو تصفیه کننده خون و ضدالتهابه. این میوه خوش رنگ دردهای بدن رو آرامش میده. آلبالو پر از پتاسیم، کلسیم، فسفر و سدیمه و پوستتون رو جلا میده. در این مطلب می خوایم گوشه ای از خواص فوق العاده این میوه رو نشون بدیم.

 

لطفاً با ما همراه باشین.آلبالو اثر زیادی در آرامش سیستم عصبی داره و هم اینکه به افزایش تمرکز کمک می کنه. این ویژگی به رنگ آلبالو مربوط می شه. یافته های پژوهشی که در آمریکا انجام شده نشون میده آدمایی که عطر آلبالو رو استشمام کردن به اندازه ۱۵ درصد خلاق تر بودن.

 

به نظر کارشناسان، آلبالو باعث تحریک منطقه ای از مغز می شه که مسئول تمرکزه و پس توانمندی فرد در انجام کارا رو بالا می بره.آلبالو واسه تنظیم کارکرد کبد و معده مؤثره. این میوه شامل سوربیتوله که به اون کمی خاصیت ملینی میده. اندازه بالای پتاسیم این میوه به دفع اوره و سموم خون کمک زیادی می کنه.

 

در نتیجه مصرف اون اثر مثبتی روی کلیه داره و به بهتر شدن کارکرد اونا کمک زیادی می کنه. این میوه سنگای کلیه و مثانه رو نابود می کنه. مصرف منظم این میوه واسه بهبود مشکل کبد و ورم معده مؤثره. این میوه باعث تقویت بدن هم می شه. نوشیدن دم کرده دم آلبالو باعث خنک شدن بدن و برطرف کردن احتباس آب می شه.

 

 

آلبالو واسه تنظیم کارکرد کبد و معده مؤثره. این میوه شامل سوربیتوله که به اون کمی خاصیت ملینی میده. اندازه بالای پتاسیم این میوه به دفع اوره و سموم خون کمک زیادی می کنه. در نتیجه مصرف اون اثر مثبتی روی کلیه داره و به بهتر شدن کارکرد اونا کمک زیادی می کنه.

 

این میوه سنگای کلیه و مثانه رو نابود می کنه. مصرف منظم این میوه واسه بهبود مشکل کبد و ورم معده مؤثره. این میوه باعث تقویت بدن هم می شه. نوشیدن دم کرده دم آلبالو باعث خنک شدن بدن و برطرف کردن احتباس آب می شه.اندازه بالای فیبر موجود در گوشت آلبالو واسه هضم غذا خوبه.

 

وجود سوربیتول در قندهای این میوه اثر ملینی کمی داره. پس آدمایی که دچار یبوست هستن هم می تونن از اون مصرف کنن. این میوه باعث تقویت دستگاه گوارش و تمیزی روده ها می شودتأثیر دیورتیک آلبالو واسه آدمایی که از آرتریت و نقرس رنج می برن مؤثره.

 

محققان به این نتیجه رسیدن که این میوه های خوش رنگ و خوشمزه شامل اندازه زیادی آنتوسیانینه و این آنتی اکسیدان خواص ضدالتهابی بسیار قوی ای داره. یافته های پژوهشی که در دانشگاه ایالت میشیگان انجام شده نشون میده که آلبالو در کاهش التهاب های بافتای بدن که ایجاد سردرد می کنن ۱۰ برابر مؤثرتر از قرص آسپرینه.

 

 

پس اگه ورزشکار هستین یا از دردهای میگرنی رنج می برید حتماً آلبالوی بیشتری بخورین.آلبالو هم مثل گیلاس شامل ماده ای به نام الکل پریلیله که ارزش درمانی بالایی به این میوه میده. به نظر محققان سرطان شناس، الکل پریلیل اثر زیادی در درمان سرطان سینه، سرطان ریه، سرطان کبد، سرطان معده و سرطان پوست داره.

 

این محققان فکر میکنن که مصرف آلبالو در چهارچوب رژیم غذایی سالم و جور واجور می تونه به بدن در جهت مقابله با سرطان کمک زیادی بکنه. این میوه هم اینکه شامل کرستین و آنتوسیانین هم هست که اثرات ضدسرطانی دارن. یافته های پژوهشای زیاد نشون داده که مصرف آلبالو از تشکیل زخم در روده که مستعد سرطانی شدنه پیشگیری می کنه.

 

این میوه رشد سلولای سرطانی در روده ها رو کم می کنه.آلبالو منبع خوب پکتینه که یه فیبر محلول در آب حساب می شه و در روده ها یه جور ماده ژله ای شکل و چسبنده بوجود میاره. این ماده به ترکیبات مضر چسبیده و اجازه نمی ده که جذب بدن شن.

 

در واقع مولکولای چرب در این ماده چسبناک زندانی شده و نمی تونن وارد جریان خون شن. وقتی که پکتین در معده حل می شه حجیم شده و جای زیادی اشغال می کنه. در نتیجه این دو اثر روند کاهش وزن سرعت میگیره. این فیبر هم اینکه قند رو به خود جذب کرده و احساس سیری بوجود میاره.

 

 

یادتون باشه که مصرف میوه های پر از پکتین باعث کاهش وزن و بهبود سلامت قلب می شه.اندازه بالای فیبر موجود در گوشت آلبالو واسه هضم غذا خوبه. وجود سوربیتول در قندهای این میوه اثر ملینی کمی داره. پس آدمایی که دچار یبوست هستن هم می تونن از اون مصرف کنن.

 

این میوه باعث تقویت دستگاه گوارش و تمیزی روده ها می شه. البته مصرف آلبالو واسه آدمایی که از ورم معده و ورم روده رنج می برن پیشنهاد نمی شه چون خوب نمی تونن اونو هضم کنن.اندازه بالای فیبر موجود در گوشت آلبالو واسه هضم غذا خوبه. وجود سوربیتول در قندهای این میوه اثر ملینی کمی داره. پس آدمایی که دچار یبوست هستن هم می تونن از اون مصرف کنن. این میوه باعث تقویت دستگاه گوارش و تمیزی روده ها می شه.

 

البته مصرف آلبالو واسه آدمایی که از ورم معده و ورم روده رنج می برن پیشنهاد نمی شه چون خوب نمی تونن اونو هضم کنن.مصرف منظم این میوه واسه بهبود مشکل کبد و ورم معده مؤثره. این میوه باعث تقویت بدن هم می شه. نوشیدن دم کرده دم آلبالو باعث خنک شدن بدن و برطرف کردن احتباس آب می شه

 

آنتوسیانین موجود در آلبالو باعث قرمزی رنگ این میوه می شه. این آنتی اکسیدان در بدن باعث تشکیل اسیدآمینهای لازم واسه کارکرد خوب اون می شن. آنتوسیانین هم اینکه میتونه سلولای پوست رو از پیری زودتر از موعد معمولی و اثرات منفی اشعه های ماورای بنفش حفظ کنه. این میوه واسه بهتر شدن وضعیت پوست و رفع خستگی اون مؤثره.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *