از خواص جالب تره کوهی چه می دانید؟ | سبزیجات

تره کوهی از جمله سبزی هاییه که بسیار پرخاصیته.تره کوهی، گیاهی مثل تره فرنگی، دارای طعم تند مانند پیاز و سیره.این گیاه از ارزش غذایی زیادی برخورداره.کولین موجود در این گیاه به عنوان پیام آور شیمیایی در مغز عمل می کنه.

 

 

از خواص باحال تره کوهی چه میدونید؟

 

که در صورت بالا بودن باعث سکته می شه.این گیاه منبع غنی پلی فنولزه و از قلب مراقبت می کنه. شامل ترکیب سولفوری ازجمله کمپفیروله. این ماده از جداره رگای خونی در برابر آسیب مراقبت و به کبد در دفع کلسترول هم کمک می کنه.

 

تره کوهی پر از آهنه. آهن اکسیژن رو به سلولا منتقل می کنه، از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کنه و اندازه انرژی رو بالا می بره.۳۰ درصد نیاز ویتامین A بدن رو تامین می کنه. ویتامین A واسه حفظ سلامت پوست ، استخون و بافتای نرم لازمه.

 

 

علاوه بر اون با تولید رتینول، به بینایی هم کمک می کنه.۲۰ درصد نیاز روزانه ویتامین C بدن رو تامین می کنه. ویتامین C به بدن در تولید کلاژن کمک می کنه. از بروز آب مروارید پیشگیری می کنه، سیستم ایمنی بدن رو بهتر کنه

 

و خطر بروز بعضی شکلای جور واجور سرطان رو کم می کنه.فولیک اسید در این گیاه به بدن در تولید سلولای جدید کمک می کنه. احتمال بروز مریضی قلبی و سرطان روده بزرگ رو کم می کنه و در این مورد موثره.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *