از خواص جالب روغن گل یاس چه می دانید؟ | سبزیجات

گل ناامیدی از جمله گل هاییه که روغن اون بسیار پرخاصیته.به نام پادشاه روغنای معطر معروف بوده و از اون جایی که گران قیمته، نوع تقلبی اون در بازار فت و فراوون دیده می شه. در درمان افسردگی خوبه. احساس خوش بینی و اعتماد به نفس در فرد بوجود میاره.

 

واسه رفع خونسردی و بی تفاوتی هم مناسبه. هنگام زایمون در عین افزایش انقباض، درد رو کم می کنه و پس از زایمون دلیل افزایش شیر مادر می شه.واسه تقویت قوای جنسی در مردان و زنان، هم اینکه واسه بر طرف کردن ترکای پوست هم خوبه و خاصیت ارتجاعی پوست رو زیاد می کنه.

 

 

تعدادی از این روغنای دارویی در بعضی مواقع به تنهایی و با همون غلظت بالا استفاده می شن؛ مثلا وقتی می خوایم به عنوان ضماد روی جراحتایی مثل نیش زنبور، بریدگی یا سوختگیا به کار بریم.مقدار روغن دارویی موجود تو یه ترکیب معمولا بین ۱ تا ۳ درصد از کل ترکیبه.

 

دستورالعمل ساده زیر خوبه:۱ قاشق چای خوری روغن حامل(۵ سی سی) با ۱۰۲ قطره روغن دارویی خالص مخلوط شه.واسه ماساژ کل بدن به ۲۰ سی سی روغن نیازه که میشه به اون ۶ تا ۸ قطره روغن دارویی خالص اضافه کرد.روغنایی دارویی رو همیشه باید در بطریای شیشه ای تیره رنگ و دور از نور نگهداری کرد

 

 

(نور خورشید اونا رو فاسد می کندروغن طبیعی گل ناامیدی دارای خواص زیادیه. به گزارش “MSN” خاصیت دارویی این روغن کارکرد ضدافسردگی، ضدعفونی کننده و ضداسپاسمی داره و از بدن در برابر بیماریای زیاد مراقبت می کنه. این روغن شامل بنزیل و میتله که واسه درمان خیلی از بیماریا خوبه. روغن گل ناامیدی تاثیر زیادی روی ذهن داره و باعث آرامش می شه. بوی مطبوعی داره که باعث تغییر خلق و خو در فرد می شه

 

و در ایجاد سرحالی موثره. عفونتای قارچی و باکتریایی رو درمان می کنه. عفونتایی مانند سرفه، گرفتگی ریه، آسم و ناراحتیای دیگه تنفسی رو برطرف می کنه. ناراحتی پوستی مانند لکه آبله مرغان، جوش و … رو درمون می کنه. ماساژ دادن بدن با این روغن ترکای ایجاد شده بر اثر وزن بالا رو برطرف می کنه. خاصیت خلط آور داره و به داشتن خواب آروم کمک می کنه. بخور اون راه تنفسی رو باز می کنه.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *