از خواص جالب عرق کاسنی چه می دانید؟ | طب ایرانی

از خواص باحال عرق کاسنی چه میدونید؟

عرق کاسنی یکی از پرخاصیت ترین عرقای هست.اگه گرما و التهاب بدنتون زیاد شده ، اگه احساس بیحالی و سستی می کنین و اگه رنگ تون زردچوبه ای شده ، به یقین کبدتون نیاز به دوستی مهربون مثل عرق کاسنی داره. پس حتما این مطلب رو بخونین.

 

در کشور ما ایران، از زمانای قدیم تا به امروز از قسمتای جور واجور گیاه کاسنی و عرق اون به عنوان تصفیه کننده خون و شستشودهنده کبد بسیار استفاده می شه و در این مورد خیلی خوبه. کاسنی صحرایی یا وحشی در اوایل بهار در کنار جویبار یا در میان سبزه زار می رید.

 

در گذشته مقداری عرق کاسنی رو درون شربت سکنجبین می ریختند و به همراه کاهو میل می کردن. این عرق بسیار خنک کننده، صفرابر، جلادهنده کبد و مسکن گرما بدنه. با اینکه طعم تلخ و باحالی نداره اما دوست خوب کبده. کبد عضو سم زدای بدن بوده و بیشتر از ۵۰۰ کارکرد حیاتی داره.

 

 

تفکیک مواد مغذی از مواد زاید، سم زدایی، تجزیه مواد شیمیایی، ویرانی میکروبا، تنظیم هورمونا، سوخت و ساز چربیا، پروتئینا و قندها، دفع اوره و … از وظایف کبده. در واقع هر چیزی که می خوریم، می خوریم، تنفس می کنیم یا با پوستمون تماس پیدا میکنه آخرسر به کبدمون می رسه.

 

حال اگه این عضو دچار مشکل شه، نشونه هایی چون زردی پوست، خستگی بیشتر از اندازه، التهاب بدن، تشنگی، چربی خون بالا و… عارض می شه. پس اگه می خواین کبدتون رو از تنبلی نجات بدین عرق کاسنی بخورین.این عرق در نوسازی سلولای کبد نقش برجسته ای داره.

 

چربیای مازاد کبد و رادیکالای آزاد مضر رو خنثی و خون رو تصفیه می کنه. عرق کاسنی ملین و ادرارآور خوبی بوده و با خروج سموم از بدن التهاب بدن، تبای صفراوی، یرقان و زردی به وجود اومده به وسیله گرمی رو رفع، کیسه صفرا، کلیه و مثانه رو از سنگ پاک، التهاب معده رو برطرف،

 

 

اسید کلریدریک معده رو تحریک و اشتها رو زیاد می کنه. هر چی این عرق تلخ تر باشه خواص بیشتری داشته و در درمون امراض کبدی موثرتره.واسه مبتلایان به نقرس و هپاتیت به درد بخور و بدن رو در برابر بیماریای عفونی ایمن می سازه. این عرق پر از ویتامین C هستش و نوع وحشی اون فسفر و آهن گیاهی داره.

 

عرق کاسنی با تقویت کبد، رنگ پوست رو روشن، بیماریای طولانی پوستی مخصوصا اگزما رو درمون، رسوبات ادراری و جوشای به وجود اومده به وسیله گرمی غذاها رو رفع کرده و بهترین دارو واسه افزایش نیروی جنسی هستش. به دلیل اینکه این عرق روی کبد اثری نیکو داره این عضو می تونه به تنظیم هورمون ها پرداخته و در افزایش قدرت باروری نطفه و تنظیم و تقسیم

 

های نر و ماده اثر داشته باشه.عرق کاسنی وقتی بهترین اثر درمانی رو داره که به اصطلاح دوآتشه و استاندارد باشه. هر چقدر آب به کاررفته در جفت و جور این عرق بیشتر باشه تاثیرگذاری اون ضعیف تر هستش. در مورد اندازه و چگونگی مصرف عرقیات از کارشناسان این کمک بگیرین. واسه برخورداری از بیشترین حد اثر درمانی عرقیات اونا رو به طور مرتب استفاده کنین و از تاثیر عالی اونا بهره مند شید.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *