از خواص جلبک ها چه می دانید؟ | سبزیجات

 

ژاپنیا از جلبک سوپ میزو جفت و جور می کنن و چینیا هم به صورت فراوون از این جلبکا در جفت و جور غذا استفاده می کنن. جفت و جور سالاد از این جلبکا یه منبع ید، ویتامین K و منیزیم در اختیار مصرف کننده قرار میده. به کار گیری جلبکا در جفت و جور نون هم روشی واسه کاهش وزن است.

 

در ادامه مطلب بیشتر در مورد فواید و خواص این مواد غذایی صحبت می کنیم تا تشویقی واسه رواج مصرف اونا شه.جلبکا جایگزینی واسه نمک خیلی از افراد مجبور هستن به خاطر شرایط بدنیشان مصرف نمک رو کم کنن. جلبکا یه جانشین مناسب واسه نمک حساب می شن.

 

اگه به جلبک تازه دسترسی دارین به جای نمک از اونا استفاده کنین چون اندازه سدیم اونا در مقایسه با سدیم نمک ۳.۵ به ۴۰ درصده.یافته های پژوهشی که در دانشگاه شفیلد هالام انگلستان انجام شده نشون میده که نون جلبک شامل فیبر زیاد بوده و بیشتر از نونای معمولی باعث سیری می شن.

 

از خواص جلبک ها چه میدونید؟

 

در این بررسی مردان دچار اضافه وزن واسه وعده صبحونه نون جلبک با تخم مرغ آب پز مصرف کردن. محققان دیدن این افراد در مقایسه با آدمایی که تخم مرغ آب پز رو با نون معمولی مصرف کردن در طول روز کمتر گرسنه شدن و ناهار و شام کمتری مصرف کردن. علاوه بر این از ید موجود در جلبکا واسه جفت و جور کرمایی استفاده می شه که نرمی و خاصیت ارتجاعی پوست رو زیاد کرده و واسه کاهش سلولیتا مناسب هستن.

 

این کرما باعث تحریک جریان خون در رگا و لنفا شده و به دفع چربیای سطحی پوست کمک می کنن. به کار گیری جلبکا در کنار عصاره روغنی تاثیر زیادی در برطرف کردن سلولیتا داره.جلبکا منبع پروتئین ها و املاح معدنی هستن جلبکا جزو مواد غذایی فوق العاده هستن و به عنوان سبزی دریایی معجزه گر معروفیت گرفتن.

 

این سبزیای رنگارنگ ارزش غذایی بالایی دارن و در عین حال کالری بسیار کمی وارد بدن می کنن. جلبکا پر از مواد معدنی، فیبرها و هم اینکه پروتئین هستن. الکی نیس که امروزه مکمل جلبکا به طور گسترده جفت و جور و در سرتاسر جهان مصرف می شه. البته مطمئنا به کار گیری جلبک تازه در غذا ارزشمندتره.

 

جلبکا ضدسرطان هستن کارشناسان از جلبکا در جفت و جور مواد ضدسرطان استفاده کردن. در واقع یافته های پژوهشا نشون داده که جلبکای جورواجور قدرت پیشگیری کننده از رشد تومورهای پستون در حیوانات آزمایشگاهی داره. محققان در آزمایشگاه دیدن که جلبکا حتی در نابودی بعضی سلولای سرطانی هم موثر بودن.

 

 

پس نیاز به بررسیای تکمیلی جهت به کار گیری جلبکا واسه مقابله با سرطان بیشتر از قبل احساس می شه.جلبکا جایگزینی واسه اجناس لبنی آدمایی که کلسترول بالا دارن معمولاً در مصرف لبنیات دچار مشکل هستن. به نظر محققان فرانسوی جلبکا می تونن یه جانشین مناسب واسه اجناس لبنی حساب شن چون شامل اندازه زیادی کلسیم هستن و بدون تحمیل چربی و کالری اضافه اندازه این ماده معدنی رو تامین می کنن.

 

جلبکا منبع آنتی اکسیدان ها محققان در بررسیای آزمایشگاهی خود فهمیدن که عصاره جلبکا فعالیت آنتی اکسیدانی قوی دارن. البته خاصیت آنتی اکسیدانی اونا براساس اندازه قرار گرفتن شون در برابر نور خورشید و عمقی که رشد می کنن فرق داره.کلا جلبکا شامل ترکیبات آنتی اکسیدانی مختلفی مثل کاراتنوئیدها (لوتئین و زئاکسانتین)،

 

فلاوونوئیدها (کاتچین)، اسیدهای فنولیک (تانین) و بعضی از ویتامینا و به  خاص ویتامین C و E هستن.محققان در آزمایشگاه دیدن که جلبکا حتی در نابودی بعضی سلولای سرطانی هم موثر بودن. پس نیاز به بررسیای تکمیلی جهت به کار گیری جلبکا واسه مقابله با سرطان بیشتر از قبل احساس می شه

 

یافته های یه بررسی ژاپنی نشون میده که جلبکایی مانند آگارآگار، آلژینات و کاراگینان خواص مرطوب کنندگی دارن. این جلبکا باعث رطوبت بخشی و زنده کردن سلولای پوستی می شن. جفت و جور خمیر جلبک و قرار دادن اون روی پوست باعث می شه که آلودگیای تلنبار شده از راه تعریق از روی اون زدوده شه.

 

 

علاوه بر این جلبکا باعث سفت تر شدن پوست می شن. به کار گیری این جلبکا به صورت موضعی هم اینکه باعث کاهش سلولیتا یا همون پوست پرتقالی شکل می شن. می تونین چند برگ جلبک واکامه پیدا کرده و با اون ماسک درست کنین. این کار باعث لطافت،

 

تقویت و نرم کنندگی پوست می شه. جلبک واکامه رو بکوبید تا پودر شه. ۱ قاشق غذاخوری از این پودر رو با یک تا دو قاشق چایخوری عسل مخلوط کنین. این خمیر رو روی صورت و در صورت نیاز گردن بذارین و اجازه بدین ۲۰ دقیقه بمونه. بعد پوست رو با آب فراوون شستشو بدین.

 

واسه رسیدن به نتیجه بهتر می تونین این کار رو دو بار در هفته انجام بدین. البته در داروخانه ها ماسکای جلبکی آماده به فروش می رسن.اگه در جایی زندگی می کنین که جلبک خوراکی به فروش می رسه حتماً خریداری کرده و با اون غذا درست کنین. کافیه جستجویی در اینترنت کنین تا روش درست کردن شکلای جور واجور غذا با جلبک رو بیاموزید.

 

سوپ یا سوشی جفت و جور شده با جلبک طعم خوبی دارن و بسیار به درد بخور هستن. هم اینکه بهتره بدونین مکملای جلبکا هم در داروخانه ها به فروش می رسن. می تونین از این مکملا هم استفاده کنین. البته پیشنهاد می کنیم قبل از مصرف هر نوع مکملی با دکتر مشورت کنین.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *