از خواص جنجالی انار چه می دانید؟! | سبزیجات

به گزارش ایران ناز میوه بهشتی انار از میوه هاییه که در قرآن از اون نام برده شده و در خیلی از احادیث و روایات به استفاده و خوردن اون پیشنهاد شده. از مهمترین خواص این میوه خوشمزه و زمستونی میشه به تصفیه خون و پاکیزه کردن قلب و عروق نام برد. با پارس ناز همراه باشین.

 

انار و دانه های یاقوتی اون هزاران ساله، که به عنوان دارو مصرف می شه. از خواص و فواید انار میشه به اثرات درمانی و بهبود دهنده اون در بیماریهای قلبی، فشارخون بالا و بعضی از شکلای جور واجور سرطان مثل سرطان پروستات اشاره کرد.مصرف روزانه یه لیوان آب انار به مدت دو هفته اندازه تستوترون

 

 

موجود در بزاق رو ۲۴ درصد زیاد کرده و تاثیراتی هم روی فشارخون، حال و حوصله، اضطراب و احساسات افراد داره.انار اولین بار در شرق ایران یافت شد و بعد به هندوستان، آفریقا، چین، اروپا و آمریکا برده شد. واسه هزاران سال انار به عنوان گنجینه قدرت میشناختنش. آدما واسه قشنگ تر شدن از این میوه استفاده می کردن.

 

در مصر، مردگان رو با انار دفن می کردن. در چین، هسته انار رو شکر میزنن و در جشن عروسی واسه خوشبختی عروس و داماد اونو می خورن.انار یکی از نشونه ها و سمبلای نجابت در پیش مردم اسپانیا هستش. انار سمبل باروری و ازدواجه. انار به عنوان رنگ واسه پارچه استفاده می شه.

 

 

در ادامه ایمیل ۱۲ فایده مهم و اصلی انار رو واسه شما دوستان میگیم :تحقیقات نشون داده که انار ۳ برابر چای سبز، آنتی اکسیدان داره. اینم بگیم که نقش آنتی اکسیدانا، حفاظت از بدن در برابر استرسا، آلودگیای شیمیایی و میکروبی، مریضی قلبی و سرطان هاست.

 

آب انار جلوی تصلب شرایین و مریضی قلبی رو میگیره.انار، از کلسترول بد(LDL) در برابر اکسیده شدن مراقبت می کنه.آب انار مثل آسپیرین عمل می کنه.آب انار از به هم پیوستن پلاکتای خونی جلوگیری می کنه، پس مانع از لخته شدن خون می شه.انار موجب کاهش فشار خون بالا می شه.

 

 

آب انار باعث کاهش چربی خون می شه.تحقیقات نشون داده که اگه روزی سه چهارم لیوان آب انار بخورین و این کار رو مدت ۳ ماه انجام بدین، مقدار اکسیژن بیشتری به قلب میره و باعث سلامتی قلب می شه.آب انار، جلوی تخریبات DNA و بیماریای حاصل از تخریب اونو میگیره.

 

آب انار به کاهش خطر سرطان پستون کمک می کنه.انار از سرطان پروستات جلوگیری می کنه و یا رشد اونو آهسته می کنه.انار از سرطان پوست هم جلوگیری می کنه.قند موجود در آب انار مثل قند موجود در آب دیگر میوه ها هستش. از این نظر بیماران گرفتار به دیابت باید در مصرف اون احتیاط کنن و در این مورد با دکتر خود مشورت کنن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *