از خواص خرمای هندی (تمر هندی) چه می دانید؟ | سبزیجات

مصرف این میوه پس از خوردن غذا به هضم و جذب مواد غذایی کمک کرده و رگه های فیبری یا آوندهای چوبی اون ملین بوده و رفع کننده یبوست و درمون دهنده همورویید (بواسیر) است.

تمر هندی
خرمای هندی رو می شناسین؟ همون خرمایی که هر سه تا ۱۰ عدد اون مثل دانه های باقلا در غلافی قرار گرفته و بر خلاف خرمای معمولی طعم ترش و ملسی داشته و کم کالری تره. همونی که طبع سردی داره و مصرف اون در این روزای داغ به رفع تشنگی و کاهش گرما داخلی بدن کمک می کنه. نشناختیدش؟ تمر هندی رو می بگیم! هندیا به این تمر، خرمای خشک هم میگن.

هرچند در ایران تمر هندی کاربرد درمانی سنتی خود رو تقریباً از دست داده. اما رب و شیره اون هنوز چاشنی قلیه ماهی جنوبیا بوده و آبادانیا و خرمشهریا از اون در معروف ترین خورش هاشون استفاده کرده و پوست ماهی رو قبل از تنوری کردن به شیره این میوه آغشته یا از اون آش خوشمزه و بی مثالی جفت و جور می کنن که اگه یه بار امتحانش کنین، مشتری دائم آش تمر هندی میشین. اما این میوه چه فایده هایی داره؟

 

میوه ای سرد واسه مزاجای گرم
تمر هندی شکلای جور واجور ترش، ملس و شیرین داره. غنی از ویتامین C، کلسیم و پتاسیمه، اما ویتامین A و سدیم نداره. به دلیل ترکیبات اسیدی طبع سردی داشته و با کم شدن اخلاط گرم، دمای بدن رو سریع پایین آورده و رفع کننده گرمازدگی، خارش، کهیر، التهابات پوستی، جوش صورت، تنگی نفس به وجود اومده به وسیله گرما و تهوعه. صفرابر خوبیه و از این رو یار مهربون کبد و تنظیم کننده چربی و تا حدودی کنترل کننده کلسترول خونه.

مصرف زیادتر از اندازه تمر هندی دلیل زخم روده، سنگینی معده و سرفه می شه.

واسه ریه و طحال خوب نیس و در افراد سردمزاج و سالمندان باعث سستی و ضعف اعصاب شده و اگه از شکلای جور واجور فرآوری شده اون استفاده کنین به دلیل نمک بالایی که به اون اضافه می کنن، قاتل فشارخونیا می شه .

پتاسیم، بیش ترین چیزیه که در اون هست و در نتیجه میوه ای به درد بخور واسه مبتلایان به پرفشاری خون است.

این میوه واسه افراد سیگاری که ویتامین C بدن اونا شدیدا تحلیل میره، موثره و باعث تقویت قدرت ارتجاعی عروق خونی می شه و دوست صمیمی قلبه.

مصرف این میوه پس از خوردن غذا به هضم و جذب مواد غذایی کمک کرده و رگه های فیبری یا آوندهای چوبی اون ملین بوده و رفع کننده یبوست و درمون دهنده همورویید (بواسیر) است اما نکته مهم اون که تمر شیرین واسه مبتلایان به دیابت و افراد چاق محدودیت مصرف داره.

 

این تمر لگدتون نزنه
مصرف زیادتر از اندازه تمر هندی دلیل زخم روده، سنگینی معده و سرفه می شه. واسه ریه و طحال خوب نیس و در افراد سردمزاج و سالمندان باعث سستی و ضعف اعصاب شده و اگه از شکلای جور واجور فرآوری شده اون استفاده کنین به دلیل نمک بالایی که به اون اضافه می کنن، قاتل فشارخونیا می شه.

اگه هم محصول غیربهداشتی و از شکلای جور واجور وارداتی و بدون برچسب فارسی نویس وزارت بهداشت باشه شامل مهمانان نخونده از جمله حشرات زنده، لاروها یا اجساد اون هستش که با چشم غیرمسلح هم میشه اونا رو رویت کرد. اما تنیدها، فضولات یا پوسته های تخم و شفیره یا کپک زدگی محصول چیزی نیس که بشه اونو خیلی راحت دید و با عرض پوزش به همراه طعم ترش و دل چسب تمر هندی خورده می شه که اگه مسمومتان کنه دل پیچه، تهوع، تب و آخرسر اسهال خونی اونقدر گریبانتان رو میگیره که دست کم چهار تا پنج روز خونه نشین تون می کنه پس اگه می خواین از این بلای هندی جون سالم به در ببرین، شکلای جور واجور تازه اونو که در بسته بندیای مقوایی و دارای پروانه بهداشت و تاریخ مصرفه، انتخاب کنین.

جمع آوری به وسیله بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت

  • مطالب در رابطه
  • خواص بادام هندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *